RSS
piątek, 14 kwietnia 2017
czas pakowania

Nadchodzi czas pakowania i rozpakowywania. Moje staże, męża delegacje, dziewczyn zielone szkoły, obozy, wspólne majówki i wakacje. Ściąganie walizek z górnej półki w szafie i wkładanie ich z powrotem. Nie, nie narzekam, lubię to. ale mam wrażenie, że teraz nie tylko mnie ale ogólnie ludzkość "bardziej nosi". Mało kto odpoczywa w domu wylegując się na kanapie. Czy to tylko wrażenie? Czasem tylko zdarza się mi poczuć lekki lęk logistyczny. Jak w piątek w październiku ubiegłego roku. Ja w trasie, wracałam z Ełku z konferencji, mąż w trasie wracał z Gdańska, moja mama, która przez kilka dni zajmowała się dziewczynami w trasie wracała z Krakowa już do siebie, a dziewczyny u koleżanki czekając na kogoś kto wreszcie je odbierze i zabierze do domu...

piątek, 07 kwietnia 2017
wybierz drogę najlepszą...

Dzień pod znakiem kwiatkowych zakupów, porządków i Kultu. Przy okazji odkurzania mocno zakurzonych płyt odkryłam że ktoś bezczelnie zwinął mi kilka płyt! Proszę natychmiast się przyznać gdzie jest moja płyta Guns'n'Roses? Gdzie jest Osiecka? Co za wredota tu była.

Poprzedni weekend nie był wiosenny. To już było lato! 21 stopni. Pojechaliśmy w Tatry, żeby wkręcić się w krokusowe szaleństwo. Ale ostatnim przebłyskiem racjonalnego myślenia ruszyliśmy do Doliny Małej Łąki a nie do Chochołowskiej. A potem jeszcze nad Reglami do Strążyskiej. I na obiad do Żabiego Dworu. Fajnie było choć nie bez akcji ze zbuntowaną Dominiką. Coś czuję, że po wspólnych z rodzinką B. wakacjach na Mazurach rozstaniemy się z hukiem ;-) Ale do wakacji jeszcze kawałek a tu wiosna mocno wyjazdowa- staże, staże...ale też i przyjemności.

niedziela, 19 marca 2017
Mąż na wyjeździe

Mąż na wyjeździe, a że małolaty już duże zarządziłam, że dzielimy się obowiązkami męża po równo jak go nie ma. Lena pilnuje zamykania drzwi i gaszenia światła, Klara karmi kota i miała sprzątać kuwetę ale jej nie idzie, ja wynoszę śmieci i zabijam pająki. Kurczę, cy naprawdę tylko po to trzymam męża w domu?

czwartek, 16 marca 2017
małolaty

Dziewczyny wchodzą pomału w wiek gdzie miesza się dzieciństwo i nastlolectwo. Skutkuje to tym, że zachowania czasem są mocno dziecinne żeby nie rzec przedszkolne a czasem starają się być takie mądre i dojrzałe ;) . Wielkich problemów nie ma na razie, ilość fochów podobna jak wcześniej. W obecnej klasie czyli czwartej chodzą samodzielnie do i ze szkoły, pamiętają o zamykaniu domu, okien, gaszeniu świateł, jeszcze nie zgubiły kluczy, nie podpaliły niczego, nie pocięły się nożem ;-) Czasem krążą z koleżankami mieszkającymi blisko pomiędzy domami, bywają u siebie nawet w czasie nieobecności rodziców ale imprezek pt "chata wolna" jeszcze nie robią. Uczą się dobrze, choć żadna nie pała miłością do przyrody (gdzie moje geny?), nieszczególnie darzą też sympatią angielski. Większość nauczycielek mają fajnych, choć nie wszystkie. Ale klasa jest naprawdę udana. Podobno na radzie pedagogicznej na półrocze pan dyrektor oświadczył, że to jedna z najlepszych klas w tej szkole od 15 lat. Więc chyba nie jest źle ;-). Z zajęć pozaszkolnych utrzymuje nam się basen, konie, street dance i gitara. Na uniwersytet dzieci chodzą tylko siłą rozpędu i przymusem moim, że skoro już zapłacone to szkoda, zatem na pewno to ostatni rok i nie będziemy kontynuować.Zresztą mam wrażenie że zajęcia dla młodszych dzieci były lepiej i ciekawiej prowadzone, teraz niektóre są naprawdę nudne. Jak nie ma szkoły, zadań i zajęć to najchętniej bawią się z koleżankami zupełnie jak dawniej czyli wciąż jeszcze rozmaite zabawki w użyciu. A jak nie ma nikogo do zabawy to najważniejszą rzeczą jest telefon. Z racji że nie korzystają jeszcze z żadnych mediów społecznościowych to na telefonie grają. W Mycrafta czy jak to się pisze bo dla mnie świat gier to świat obcy jak życie na Marsie. Totalnie nie mają zainteresowań ciuchowo-modowych. Non stop są w użyciu leggingsy (najlepiej tylko jedne konkretne), T-shirty i bluzy. Koniec. Włosów za to obciąć nie wolno ani o 1 cm. Na szczęście nie chorują, jak mają katar to udajemy że go nie ma ;-) Lubią z nami wyjeżdżać, pod warunkiem, że oprócz nas jedzie też Nina ;-) i generalnie wszystko jest fajne jak jest Nina. Całe szczęście, że my też lubimy wszystko robić razem z rodzicami Niny ;-). Mój mąż podczas planowania kolejnych wakacji (z rodzicami Niny of course) zadał tylko grzecznie pytanie kiedy wspólnie zamieszkamy....

sobota, 11 marca 2017
nostalgia

Zakurzył się blog zakurzył, trzeba by naprawdę porządną Panią do sprzątania zatrudnić, żeby dała sobie radę z tym kurzem...(bo ja jednak wychodzę z założenia, że w życiu są ciekawsze rzeczy do robienia niż sprzątanie).

Czasem mi tęskni się trochę za pisaniem. I nawet dałam sobie upust wewnętrznej chęci pisania tworząc dwa teksty na stronę "Dziecko w podróży", na temat Karyntii i Holandii.

I oczywiście nie rezygnuję z pisania naukowych publikacji, ale to męka a nie przyjemność. Właśnie morduję się z odpowiedzią do recenzenta (czwartego z kolei!) kolejnej ważnej dla mnie publikacji. Sama recenzje też pisuję i choć zazwyczaj jestem w miarę przyjazna to w piątek zjechałam jednego Pana od góry do dołu. No ale naprawdę to co napisał to było dno. W każdym razie użyłam nawet mojego nowego angielskiego słówka sloppy ;-) Na angielski już nie chodzę od lat chyba ze czterech lub pięciu i mam wrażenie, że znowu cała moja mizerna znajomość zanikła.  Seriali po angielsku też już nie łapię :( No ale może to dlatego, że ostatnio pałam miłością do "Mostu nad Sundem" i tam nie mam prawa nic rozumieć bez lektora więc czuję się mniej zdołowana.

Co skłoniło mnie do zajrzenia na bloga? No właśnie to co w tytule- nostalgia. Taki ten tydzień miałam zerkający w przeszłość, zaczęło się od T2. Umówiłam się ze znajomymi do kina i w pracy na przerwie śniadaniowej mówię dziewczynom, że idę na T2 (no bo wiecie my na przerwie nie obgadujemy współpracowników tylko literatura, kino teatr ;-). A one tak patrzą na mnie bezrozumnym wzrokiem. No więc mówię wyjaśniająco, że na drugą część Trainspotting, przecież na pewno znacie, taki kultowy film z 96 roku... A one na to, że w 96 to chodziły do podstawówki i do kina na bajki. O żesz, k... to się poczułam jak dinozaur. A film zły nie był ale jak ktoś nie miał sentymentalnych wspomnień z T1 to raczej go nie ma po co się do kina wybierać. A pod koniec tygodnia zafundowałam sobie drugą sentymentalną wycieczkę do roku 96. Właśnie lata 1995-2002 to czas mojego namiętnego słuchania Kasprzyckiego i innych mu pokrewnych śpiewograjków i nie tylko (co nie znaczy, że dalej nie słucham, ale wtedy intensywność chodzenia na koncerty miałam najwyższą). No i wybrałam się na Kasprzyckiego do osiedlowego klubu kultury (fajne klimaty) i poczułam jakbym znowu siedziała w JazzRock Cafe albo w Kryjówce na Sławkowskiej. Ciasno, duszno, chłopaki grają, wygłupiają się...Chociaż chłopaki to już starsi panowie, jakby bliżej 50 niż 30, budowa ciała jakby bardziej atletyczna ;-), ale co tam, dowcip ten sam, gitarki brzmią dobrze, Adaś dalej pięknie bębny głaszcze choć jego burza włosów to tylko wspomnienie...Publika w wieku od 20 do 60, piosenki znają i śpiewają, no miło naprawdę. Tylko łezka się w oku kręci, że jednak świat gna do przodu niepokojąco szybko.

To może w następnym wpisie coś o młodszym pokoleniu będzie?

czwartek, 17 września 2015
Cykady na Cykladach, tfu, w Pieninach

Ubiegły weekend spędziliśmy w Pieninach. Zdobyliśmy Trzy Korony, pomoczyliśmy nogi w Dunajcu.  Zwiedziliśmy również zamek w Niedzicy i zmierzyliśmy się z niebieską trasą w Parku Linowym w Krościenku, nawet ja przeszłam! Poza tym były tradycyjne wieczorne rozrywki w stylu piwo, wino, karty...

Pierwszego wieczoru wysiadając z auta dobiegły nas odgłosy cykania świerszczy.  Moje Młode jak przystało na obecne pokolenie więcej wakacji spędziły nad Morzem Śródziemnym niż na polskich dróżkach (chociaż przecież zeszłoroczne były w całości polskie) zatem słysząc miły dla ucha dźwięk zawołały: O, cykady!

środa, 16 września 2015
info

Dziś był w-f. Pierwsza informacja po szkole: Mamo, a wiesz, że M. nosi już stanik?

O matko, zaczęło się.

niedziela, 06 września 2015
smrodek

Dzisiaj objechałyśmy dwie stadniny, na razie testujemy, żeby móc się na coś zdecydować. W obu było fajnie, choć inaczej. Ale jedno jest jednakowe niezależnie od miejsca, czy to w Rzeczycy koło Sandomierza, czy w Rzeszotarach czy we Włosani. Wszechogarniający wszystko koński zapaszek. Smrodek inaczej rzecz ujmując. Ja ani na tych koniach nie jeżdżę, ani ich nie czyszczę, a i tak mam wrażenie że po powrocie śmierdzę. A drugi problem to dopiero mnie czeka jesienią i zimą- czekając na nie to chyba zamarznę bo jakoś nikt nie przewidział w stajni kawiarenki z ciepłą herbatą dla oczekujących rodziców. No i niestety ta końska działalność to póki co najdroższa sprawa ze wszystkich dodatkowych zajęć...

sobota, 05 września 2015
samodzielność

Od paru dni dziewczyny same (tzn. z sąsiadkami w podobnym wieku) chodzą na pobliski plac zabaw. A ja nerwowo patrzę na zegarek jak tylko minie wyznaczona godzina powrotu. Na razie tylko raz nie wytrzymałam i poszłam po nie - minęło wprawdzie tylko 3 minuty po czasie ale za to zaczęło się już ściemniać....Póki co (tfu, tfu) one sobie radzą, a ja nie osiwiałam.

powrót rutyny

Powrót do szkoły nastąpił bez większych stresów i emocji. Oczywiście pierwszy tydzień września to dogrywanie planu szkolnego z zajęciami dodatkowymi, obdzwanianie różnych miejsc, stanie w kolejce za kulturą (tak, tak w naszym domu kultury są prl-owskie kolejki) i próby wdrożenia się w odrabianie lekcji. Po pierwszym zadaniu domowym (przygotowanie własnej kartki z przewodnika na temat tego co się zwiedziło w wakacje) przekonałam się, że Młode nigdy nie zapamiętają jak się pisze który, różne i także (te wyrazy według Leny wyglądają tak: ktury, rużne i tagrze). I mam zagwozdkę czy mam trenować, walczyć, wciskać do głowy czy to i tak nic nie da i skończymy w poradni...

Zdecydowanie lepiej idzie dziewczynom w nowej aktywności jaką rozpoczęły czyli jeździe konnej. Słowa typu kłus anglezowany, półsiad, wolta, kantar i ogłowie nie brzmią już obco tylko przyjaźnie. Szukamy teraz stadniny w której a) spodoba się nam b) będę w stanie do niej dojechać w 30 minut c) nie stracę majątku. Ktoś coś?

A poza tym ostatnia część wakacji (ta u babci) tak mnie nastroiła do przesiadywania w domu, że z ciężkim sercem chodzę do pracy. I na pocieszenie muszę sobie ugotować pamułę choć nie umiem tak jak moja mama.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 53
| < Kwiecień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Locations of visitors to this page